• زنده گی نامۀ

  داکتر گل محمد «عثمان» فرزند محمد «عثمان» درسال ۱۳۵۶هـ ش در ولسوالی بکواه ولایت فراه دریک خانواده متدین وعلم دوست متولد شده است.

  محترم داکتر گل محمد عثمان تعلیمات ابتدایی خود را در سال ۱۳۶۱در لیسۀ شهید حبیب الرحمن آغاز و در سال۱۳۷۳هـ ش در همان مکتب به پایان رساینده است.
  سپس داکتر گل محمد عثمان شامل پوهنځي طب معالجوی پوهنتون طبی کابل شده است و سند MD خویش را در سال ۱۳۸۳  بدست آورده است.

  آقای عثمان در کنار تحصیلات عصری در بخش تعلیمات دینی نیز تا درجه لیسانس درس خوانده است.

  داکتر گل محمد عثمان برعلاوه تسلط به زبان های ملی پشتو و دری به زبان های عربی، انگلیسی و اردو نیز تکلم می‌تواند.

  او پس از تکمیل تحصیل به صفت داکتر در صلیب سرخ گماشته شده و پس از آن بحیث داکتر داخله در  مربوطات ولایت فراه مصروف ارایه خدمات طبی برای هموطنان بوده است.

  برعلاوه داکتر عثمان آموزش ها و کورس های مسلکی اختصاصی را در بخش های مختلف از جمله مدیریت صحت عامه از طریق WHO و ICRC فرا گرفته است.

  محترم داکتر گل محمد عثمان به تاریخ ۱۸/۸/۱۴۰۱  به اساس فرمان عالیقدر امیرالمومنین حفظه الله به عنوان سرپرست شورای طبی افغانستان  گماشته شده است و  متعهد است که اصل حکومتداری خوب را دراین شورا عملی نماید و تلاش می ورزد که در روشنی اصول اسلامی، شرعی و ارزش های ملی، مردم افغانستان در هر گوشه و کنار این کشور که زندگی مینمایند از خدمات معیاری، باکیفیت و مصؤن بدون هیچ گونه تبعیض برخور دارشوند.


 • زنده گی نامۀ

  محترم دکتور خلیل الله شفاء معاون تخنیکی و سرپرست شورای طبی افغانستان
  دکتور خلیل الله شفاء فرزند عبدالجبارخان درسال 1352 در ولایت کابل ولسوالی چهاردهی دریک خانواده متدین و روشنفکر متولد شده است.
  محترم خلیل الله شفاء تعلیمات ابتدایی خود را در لیسه عالی سپین کلی آغاز و در سال 1368به پایان رساینده است، سپس شامل پوهنځي طب پوهنتون طبی کابل شده و سند MD  خویش را درسال 1379 بدست آورده است.
  داکتر شفاء برعلاوه تسلط به زبان های ملی دری و پشتو به زبان انگلیسی نیز تسلط دارد.
  وی پس از تکمیل تحصیل به صفت داکتر در کلینیک ها و شفاخانه ها در ولایات مختلف ایفای وظیفه نموده است وهمچنان در بخش تحصیلات عالی طبی مسول ترینینگ ازطرف موسسه IMC درهای شفاخانه رابعه بلخی و شفاخانه وزیرمحمد اکبرخان باقی مانده است. موصوف مدتی منحیث استاد در یک تعداد پوهنتون های طبی نیز وظیفه اجرا نموده  و منیحث مسول ترینینگ اکمال تخصص شفاخانه FMIC برای 8 سال باقی مانده است.
  وی در بخش تحصیلات عالی طبی (Health Professions Education) ماستری خود را در پوهنتون های Maastricht هالند و Suez Canal مصر در 2018  موفقانه تکمیل نموده و بعداٌ در این بخش یک Fellowship بین الملی را از نهاد FAIMER   (Foundation for Advancement International Medical Education and Research) فلادلفیا امریکا و پوهنتون عین الشمس مصر در 2022 حاصل نموده است که باید گفت موصوف یگانه متخصص وفوق تخصص تحصیلات عالی طبی در کشور میباشد.
  همچنان قابل یاداوریست که موصوف دیپلومه صحت عامه را از پوهنتون کاردان در 2008 حاصل وهم تعداد ترینیگ های را در پوهنتون آغاخان پاکستان تکمیل نموده است.
  محترم داکتر خلیل الله شفا در سال 1400 منحیث معاون تخنیکی شورای طبی افغانستان طی یک رقابت آزاد تقرر حاصل نمود و از ماه اسد همان سال الی اکنون به صفت سرپرست شورای طبی امارت اسلامی افغانستان  نیز گماشته شده است.
  هدف عمده وی معیاری سازی تحصیلات عالی طبی بسطح کشور و جهان میباشد.
 • در جریان است